• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

"99.5% מפצועי המלחמה בעזה שרדו ונשארו בחיים"

פרופ' יצחק קרייס, מנכ"ל שיבא, התייחס לשיקום הלוחמים בוועידת גלובס לעסקים: "אלה מספרים נכונים לכל בתיה"ח בארץ - מאחורי צוותי הרפואה בשטח עומדת מערכת בריאות חזקה ביותר"

פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא. "אנחנו המדינה היחידה בעולם שבית החולים נמצא בסמוך לשדה הקרב שלה". צילום: מרים אליסטר/ פלאש 90

"99.5% מהפצועים שפונו מהקרבות בעזה שרדו ונשארו בחיים" – כך אמר פרופ' יצחק קרייס, מנכ"ל המרכז הרפואי שיבא, בוועידת הדרום לעסקים של "גלובס". על כך דיווחה אמש (ג') אלה לוי-וינריב בגלובס.

"מי שמכיר את הפציעות בעזה, יודע שחלק מהפציעות הללו הן כאלו שבעבר לא היו שורדים אותן", הוסיף ואמר פרופ' קרייס. "בתי החולים קיבלו פצועים קשים ביותר שלא היו מגיעים אלינו בעבר כי הם לא היו שורדים בשדה הקרב".

לדבריו, הנתון לפיו 99.5% ממי שהגיעו חיים לבתי החולים יצא חי הוא פנומנלי. "אלה מספרים נכונים לכל בתי החולים בארץ וזה נתון שהוא חסר תקדים, שהוא קודם כל הצלחה של צוותי הרפואה בשדה הקרב. אנחנו המדינה היחידה בעולם שפרמדיק או רופא נמצאים ביחידות הלוחמות. הם נותנים דם בשדה הקרב וטיפול, אז ברור שהם יצילו יותר חיים".

פרופ' קרייס הוסיף כי גם העובדה ש"אנחנו המדינה היחידה בעולם שבית החולים נמצא בסמוך לשדה הקרב שלה, שיכולה להביא את היכולות של בית חולים ב-60 דקות נסיעה", תורמת אף היא לאחוזי השיקום הגבוהים של הפצועים.

לדבריו, השיקום בבתי החולים אינו מסתכם בשיקום פיזי אלא בשיקום נפשי ובתמיכה, שמובילים את הפצועים להשתלב בחזרה בחיים. "כדי להציל חיים, צריך יכולת שיקום בכל ההיבטים שלהם. המדינה עשתה פה מהלך מדהים של להקים מהר מאוד יכולת שיקום ולהכפיל אותה בכלום זמן - זה בלתי נתפש. אנחנו לא צריכים להחזיר אנשים רק ליכולת הגופנית, אנחנו צריכים להחזיר אותם למשפחות, ללימודים, לשלב אותם בחברה, שיתחתנו, שילמדו - שימשיכו בחיים. הפצועים אומרים לנו: 'נפצענו, הושפלנו, אבל אנחנו לא מסתכלים לאחור, אנחנו מסתכלים קדימה'.

"מה שעשתה הרפואה בשנים האחרונות זו התקדמות אדירה, עבודה מדהימה", הוסיף קרייס. "מאחורי צוותי הרפואה בשטח עומדת מערכת בריאות חזקה ביותר, בראש ובראשונה סורוקה וברזילי, והיום גם בית החולים בנהריה. הם מקבלים את הפצועים ראשונים. אלה בתי חולים שיש בהם הרבה עומס, והיכולת שלהם לטפל ולשקם את החולים היא שהביאה לנתון המדהים של שיקום הפצועים".

נושאים קשורים:  פרופ' יצחק קרייס,  בית החולים שיבא,  פצועי מלחמה,  שיקום,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
05.06.2024, 18:14

הרפואה והישראלים מדהימים, הממשלה בושה וחרפה

אנונימי/ת
06.06.2024, 09:35

מסכים,בושה וחרפה שיש בממשלה משתפים של ביידן,השרים גנץ ואייזנקוט שמיצגים את האינטרסים של ארה"ב ולא שלנו,אזרחי ארץ ישראל.
איני רוצה לחשוב,אפילו,מה יקרה כאן אם תגיע לשלטון חבורה חסרת אחריות זו.