• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

19 רופאים מרמב"ם יוצאים להשתלמות בחו"ל

בתמיכת מפעל המלגות הוותיק של מכללת ידע רמב"ם ולאחר שעברו מיון קפדני, ייצאו הרופאים להשתלמות בת שנתיים במרכזים רפואיים מובילים בצפון אמריקה, אירופה, אוסטרליה ודרום אפריקה

חברי הנהלת ביה"ח, מנהלי מחלקות ומקבלי המלגות. צילום: דוברות רמב"ם

19 רופאים שזכו במלגות במפעל שיזמו במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה עברו מיון קפדני וייצאו להשתלמות בת שנתיים במרכזים רפואיים מובילים בצפון אמריקה, אירופה, אוסטרליה ודרום אפריקה.

מפעל המלגות, שיצא לדרך ברמב"ם לפני 17 שנה, חילק עד כה כ-120 מלגות למתמחים השונים. 19 מלגות שחולקו השנה הוא מספר שיא שהתאפשר בזכות שילוב תמיכה של הנהלת המרכז הרפואי באמצעות מכללת רמב"ם ידע (מפעל מלגות ע"ש ד"ר ירון בראל ז"ל), וסיוע נדיב של תורמים למלגות ההשתלמות באמצעות אגודת הידידים של בית החולים. את מפעל המלגות יסדה עו"ד זיוה בסר, מנהלת מכללת רמב"ם ידע, שפרשה השנה מתפקידה.

חברי הוועדה שהחליטה על הזוכים במלגות כוללים את מנהל בית החולים פרופ' מיקי הלברטל, פרופ' זוהר קידר, יו"ר הועדה ומנהל המכון לרפואה גרעינית, ד"ר מיכל מקל, סגנית מנהל בית החולים ועו"ד בסר, לשעבר מנהלת מכללת רמב"ם-ידע.

בין מקבלי המלגות, ארבעה קרדיולוגיים יוצאים להשתלמות בקנדה ובארה"ב, שני נוירולוגים שישתלמו באוסטרליה ובקנדה, אונקולוג אחד יוצא לארה"ב, שני משתלמים בכירורגיה כללית ייצאו לקנדה ולגרמניה. לארה"ב יגיע רופא משתלם בכירורגיית חזה ורופאה בתחום כירורגיית ילדים תגיע לדרום אפריקה. שני רופאים משתלמים באורתופדיה יצאו לקנדה. רופא מתחום הגסטרונומיה ישתלם באנגליה ובנוסף ישתלמו אחרים גם בתחומי אנדוקרינולוגיה ילדים, ריאות, נשים ופה ולסת.

ד"ר ירון סאיט, רופא ממחלקת כירורגיית חזה שנשא דברים בשם מקבלי המלגות, אמר במעמד חלוקת המלגות כי "לא ניתן להתעלם ממשימה חדשה נוספת שתוטל עלינו, שלא הוטלה על מי שנסע לפלושיפ לפני כן. בשבוע שעבר ציינו את יום הזיכרון ויום העצמאות הקשים ביותר מאז הקמת המדינה. כולנו חווינו את השבעה באוקטובר כישראלים, יהודים וערבים, הורים, חיילים במילואים וכרופאים. כולנו רואים בחרדה את הדה לגיטמיציה שמתרחשת כעת במוסדות בעולם המערבי, את ההפגנות בקמפוסים אשר מדירות סטודנטים ואנשי סגל יהודים וישראלים מחוץ לאוניברסיטאות.

"סבתי, ציפורה פיקר זכרה לברכה, ניצולת שואה שחיה בוינה טרם מלחמת העולם השנייה, הודרה מלימודי רפואה לאחר הכיבוש הנאצי ולא סיימה מעולם את לימודי הרפואה. אני לא אתן להיסטוריה לחזור על עצמה שנית".

מנהל רמב"ם, פרופ' הלברטל, עודד את הרופאים שיוצאים להשתלמות להביא את הידע ואת הערך המוסף של חשיפה למרכזים הרפואיים המובילים בעולם חזרה לרמב"ם, וד"ר מקל, סגנית מנהל בית החולים ומי שהיתה הראשונה לצאת בשנת 2007 להשתלמות בתכנית המלגות של מכללת רמב"ם ידע, הבטיחה לנוסעים שהם יחזרו עם ידע שיתרום וישפר את מערכת הבריאות הישראלית, אבל שהם גם צפויים ליהנות ולהתפתח ברמה האישית.

נושאים קשורים:  השתלמות בחו"ל,  מכלל ידע רמב"ם,  מלגות,  חדשות,  פרופ' מיקי הלברטל,  ד"ר מיכל מקל
תגובות
22.05.2024, 23:10

הוא (היא) לא ישוב

אנונימי/ת
23.05.2024, 00:06

רופא מתחום הגסטרונומיה?
אולי לשלוח לנומה בדנמרק.