• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

קרן חדשה לשיתוף פעולה מחקרי של כללית ואוניברסיטת תל אביב

מענקי הקרן MOONSHOT-MED יוענקו למחקרים המשלבים נתוני ביג-דאטה וידע רפואי מ"כללית" עם מחקר חישובי מתקדם מאוניברסיטת תל אביב, במטרה ליצור פתרונות לשיפור איכות הטיפול הרפואי

מנכ״ל "כללית", אלי כהן, ונשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת במעמד השקת הקרן. צילום: חן גלילי

קופת החולים כללית ואוניברסיטת תל אביב הכריזו ביום ה' האחרון על השקת קרן MOONSHOT-MED לקידום מחקרים בתחום הבריאות. מסלול המענקים של הקרן יתמקד במחקרים שישלבו בין מאגרי המידע והמומחיות הרפואית של כללית שירותי בריאות, עם יכולות המחקר הרב תחומיות לניתוח מסדי נתונים גדולים של חוקרי אוניברסיטת תל אביב, בדגש על מחקרים שיעסקו ביצירת פתרונות חדשניים לשיפור איכות הטיפול הרפואי.

"שיתוף הפעולה בין 'כללית' לאוניברסיטת תל אביב הוא צעד משמעותי לקידום מחקרים בתחום הבריאות והוא יאפשר מינוף של נתונים הזמינים ב'כללית' כדי לגבש תובנות לקידום גישות טיפוליות חדשות לטובת מטופלינו ובריאותם", אמר מר אלי כהן, מנכ"ל קופת החולים. "כחלק מאסטרטגיית החדשנות של 'כללית', אנו מאמינים שתכנית MOONSHOT-MED תתרום רבות להבנה טובה יותר של מצבי חולי ופיתוח דרכי טיפול שיתרמו לבריאות כלל הציבור".

"זוהי הזדמנות פז לסינרגיה אמיתית, שתשלב ביג-דאטה וידע רפואי רחב מ'כללית' עם מחקר חישובי חדשני ומתקדם מאוניברסיטת תל אביב", ממר פרופ' אלחנן בורנשטין, העומד בראש מרכז אדמונד י. ספרא לביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל אביב, המנהל את שיתוף הפעולה באוניברסיטה ומממן חלק ממענקי המחקר שיינתנו במסגרתו.

פרופ' בורנשטין הוסיף כי "בשנים האחרונות, אוניברסיטת תל אביב ומרכז אדמונד י. ספרא משקיעים מאמצים רבים בתחום הביואינפורמטיקה הקלינית, על מנת לרתום את המחקר הנעשה באוניברסיטה לטובת יישומים קליניים שיוכלו להוביל לשיפור הטיפול הרפואי בחולים. שיתוף הפעולה עם 'כללית' הוא נדבך קריטי במאמצים אלה ואין לי ספק שיוביל לפריצות דרך משמעותיות".

נושאים קשורים:  קרן מחקרים,  אוניברסיטת תל אביב,  שירותי בריאות כללית,  חדשות
תגובות