• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

חדש: ביה"ח הוירטואלי בילינסון NEXT

עם העלייה בביקוש לשירותי רפואה מרחוק מתחילת המלחמה באוקטובר, המרכז הרפואי בילינסון בפתח תקוה פותח בית חולים וירטואלי ומנגיש את שירותי הרפואה הציבורית אונליין

"בשנת 2023 בוצעו כ-60,000 ייעוציים וירטואליים והביקוש רק מוסיף לגדול". צילום: דוברות בילינסון

עם מאות מפונים מהצפון ומהדרום והתגברות האיומים הבטחוניים, שהובילו לעלייה של 25% בביקוש לשירותי רפואה מרחוק מתחילת המלחמה באוקטובר, גם המרכז הרפואי בילינסון בפתח תקווה פותח בית חולים וירטואלי ומנגיש את שירותי הרפואה הציבורית אונליין מכל מקום. בית החולים הוירטואלי הראשון בישראל – "שיבא ביונד" – הושק במרכז הרפואי שיבא ביולי 2021 ומאז הרחיב את שירותי הרפואה מרחוק.

שירותי בילינסון NEXT כוללים ייעוץ רופא מומחה באונקולוגיה, המטואונקולוגיה, המטולוגיה, גנטיקה, עיניים, עור, נוירולוגיה, נשים, יולדות והשתלות כליה; אולטרסאונד ביתי לנשים הרות המאפשר לבצע באופן עצמאי סריקה לעובר ולשדר את הסרטון למוקד מאויש 24/7 ב"בילינסון" וחיישן חכם המותקן אצל חולים הסובלים מאי ספיקת לב ומשדר נתונים בזמן אמת לרופאים.

עוד כוללים השירותים מרחוק ייעוץ וליווי במרפאות ייחודיות, תחומים מורכבים וקטנים המחייבים טיפול מולטידיסציפלינרי בכל מפגש מרפאה; הדרכות מטופלים בתחומי ריפוי פצעים, סוכרת, אי ספיקת לב, קרוהן, הדרכת משפחות בתחומי גריאטריה, דמנציה; מקצועות הבריאות כמו תזונה קלינית ודיאטה, פיזיותרפיה ושיקום דיבור באמצעות הדרכות ותרגולים בווידאו אונליין פרטני וקבוצתי, וכן אשפוז בית לאחר הביקור במיון, בהשגחת צוות ייעודי המגיע לביקורים ומנטר 24/7 את החולים ללא תשלום.

ד"ר איתן וירטהיים, מנהל בתי החולים בילינסון והשרון, אמר כי "המלחמה הגדילה את הצורך בשירותי רפואה מרחוק ואנחנו רואים עלייה של יותר מ-50% בביקוש לתחומים כמו עיניים, גנטיקה, אורולוגיה ועור. הגדלנו משמעותית את היכולת של בית החולים להעניק שירותי רפואה אונליין בשלבי אבחון, טיפול ומעקב". עוד אמר כי "בשנת 2023 ביצענו כ-60,000 ייעוציים וירטואליים והביקוש רק מוסיף לגדול".

אלי כהן, מנכ"ל שירותי בריאות כללית, הוסיף: "בבסיס התפישה של הקמת בילינסון NEXT עומדת ההבנה כי בית החולים הוא כבר לא רק מקום פיזי שאליו מגיעים לקבל שירותים רפואיים. הקשר שלנו עם המטופלים מותאם לצורכי התקופה ולצרכים המשתנים של המטופלים ויכול להיעשות בדרכים מגוונות".

השירותים ניתנים לחברי כל קופות החולים בהפניה וטופס 17 ללא תוספת תשלום.

נושאים קשורים:  בילינסון NEXT,  בית חולים וירטואלי,  חדשות,  ד"ר איתן וירטהיים,  רפואה מרחוקמרח
תגובות