• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

פרס נשיא אוניברסיטת בן גוריון יוענק לסורוקה, ברזילי ואסותא-אשדוד

הפרס יוענק למנהלי בתיה"ח בדרום ע"י נשיא האוניברסיטה פרופ' דניאל חיימוביץ לאות הערכה "על המאמצים המופתיים בתקופה המאתגרת ביותר שידעה מדינת ישראל"

פרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא אוניברסיטת בן גוריון בנגב. צילום: דני מכליס

בתי החולים סורוקה, ברזילי ואסותא-אשדוד יקבלו במאי הקרוב את פרס נשיא אוניברסיטת בן גוריון בנגב כ"עדות למסירות ולחוסן יוצאי הדופן שהפגינו הצוותים הרפואיים אל מול המצוקה והשבר האיום".

הפרס יוענק בטקס שיתקיים במהלך המושב השנתי של חבר הנאמנים של אוניברסיטת בן גוריון. הודעה על הזכייה בפרס נמסרה על ידי נשיא האוניברסיטה, פרופ' דניאל חיימוביץ, למנהלי בתי החולים, ד"ר ארז ברנבוים (אסותא-אשדוד), ד"ר חזי לוי (ברזילי) ולד"ר שלומי קודש (סורוקה) במכתב שנשלח אליהם השבוע.

"אני מתכבד להביע הערכה והוקרה על המאמצים המופתיים בתקופה המאתגרת ביותר שידעה מדינת ישראל, מאירועי הטבח של השבעה באוקטובר והמלחמה", כתב פרופ' חיימוביץ למנהלים. "הנכם ממלאים תפקיד מרכזי כבתי חולים חזיתיים ומרכזיים בנגב, המעניקים טיפול מסור עם מחויבות בלתי מתפשרת להצלת חיים ולהבטחת שיקום הפצועים.

"הצלחתם במהירות וביעילות לגייס צוותים רפואיים מרחבי הארץ, תוך יצירת סביבה שיתופית שאפשרה מתן טיפול איכותי לתושבי העוטף ולחיילי החזית. המסירות הבלתי נלאית של אנשי המקצוע משקפת ומדגישה את מחויבותכם למתן טיפול מיטבי בזמנים קריטיים, תוך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר", הדגיש נשיא האוניברסיטה, והוסיף: "תרומתכם בשגרה ובחירום לרווחת החברה שלנו מוערכת מאוד ואנו גאים להיות שותפים עימכם במשימתנו הלאומית לקדם את הידע ועשיית הטוב עבור תושבי הנגב ומדינת ישראל".

ד"ר קודש הודה על ההערכה לעובדי המרכז הרפואי סורוקה וציין כי "הכמות הגדולה של הנפגעים שהגיעו ל'סורוקה' בזמן כה קצר, עם תמהיל חומרת הפציעות החריג, היוותה למעשה את אירוע רב הנפגעים הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית כתוצאה מטרור, בבית החולים יחיד שמצוי תחת אש בעצמו. עובדות ועובדי סורוקה כולם ממשיכים להילחם בגבורה ובמסירות, כתף אל כתף, על חייהם של הפצועים - חיילים ואזרחים כאחד, כמו גם בחטופים השבים לישראל".

ד"ר לוי מסר: "יחד עם בתי החולים בדרום, 'ברזילי' נלחם על חיי הפצועים החל משחר יום שבת, השבעה באוקטובר, ומאז פועלים ללא לאות ומטפלים במאות פצועים וחולים. אני נרגש מהמחווה ומקדיש את הפרס לצוות המסור של המרכז הרפואי ברזילי".

מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד, ד"ר ברנבוים, הודה לנשיא האוניברסיטה על הבחירה ואמר: "היכולת שלנו להעניק טיפול מציל חיים בחודשים האחרונים היא עדות לחוזקה של מערכת הבריאות גם בחירום ועדות לרוח ולמסירות של כלל הצוותים הרפואיים בבתי החולים".

נושאים קשורים:  אוניברסיטת בן גוריון,  פרופ' דניאל חיימוביץ,  פרס,  מלחמה בישראל,  אסותא אשדוד,  בית החולים סורוקה,  בית החולים "ברזילי",  חדשות
תגובות