• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

נחנך בניין האשפוז החדש במרכז הרפואי קפלן ברחובות

הבניין החדש מתפרס על שטח של כ-23 אלף מטר ובו 173 מיטות אשפוז, מתוכן 40 מיטות ממוגנות, לרבות חדרי אשפוז יחידניים | בבניין יפעלו בנוסף מכוני לב ודיאליזה מתקדמים

בניין האשפוז החדש בבית החולים קפלן. צילום: גלעד שעבני שופן

במרכז הרפואי קפלן ברחובות חנכו אתמול (א') את בניין האשפוז החדש. הבניין החדש מתפרס על שטח כולל של כ-23 אלף מטר ובו 173 מיטות אשפוז, מתוכן 40 מיטות ממוגנות, לרבות חדרי אשפוז יחידניים.

"פתיחת בניין האשפוז החדש במרכז הרפואי קפלן היא בשורה חשובה במערכת הבריאות ולמאות אלפי תושבים באזור השפלה. רק ביום שישי, בצל הפיגוע בצומת ראם, קיבלנו עדות לחשיבותו של בית החולים", אמר בטקס לחנוכת הבניין שר הבריאות אוריאל בוסו.

עוד השתתפו באירוע המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר ספי מנדלוביץ', יו"ר כללית, יוחנן לוקר, סמנכ"לית וראש חטיבת בתי חולים בכללית, ד"ר אורלי ויינשטיין, מנהל המרכז הרפואי קפלן וביה"ח הרצפלד, פרופ' טריף בדר, בכירים ואורחים נוספים.

הבניין החדש מתפרס על שטח כולל של כ-23 אלף מטר, עם 173 מיטות אשפוז, מתוכן 40 מיטות ממוגנות, לרבות חדרי אשפוז יחידניים. הבניין מאכלס כיום שלוש מחלקות פנימיות, שלושה חדרי צנתור מתקדמים, טיפול נמרץ לב, שיקום לב, אקו לב, ניתוחי לב, יחידת אלקטרופיזיולוגיה, CT לבבי, מכון דיאליזה הכולל 26 עמדות דיאליזה מתקדמות ועוד. בהמשך יעברו לבניין גם מרפאות מערך העיניים.

מרכז הלב שנפתח בבניין החדש מאגד לראשונה את כלל תחומי רפואת הלב: מערך אשפוזי, מערך אמבולטורי, הדמיות קרדיאליות, מכון שיקום לב, יחידת מחקרים קליניים ועוד. המרכז מעניק לחולי הלב מעטפת טיפולית כוללת מהאבחון ועד השיקום במקום אחד. במרכז יופעלו טכנולוגיות מתקדמות, לרבות CT לבבי, מכשירי אקו לב ועוד.

יו"ר דירקטוריון כללית, יוחנן לוקר, אמר בטקס: "כיום במלחמה, אנחנו מצויים במבחן העליון - כעם, כמדינה וכחברה, ואל לנו להיכנס לשגרה. זה מתעתע. מאז השבעה באוקטובר, מערכת הבריאות כולה, כללית - קהילה ובתי חולים - נושאים בנטל. טיפול בפצועים, במפונים, בשבים. בשבעה באוקטובר רצו לפגוע במרקם האנושי ובחברה, ומה אנחנו עושים? משקמים. ובתוך זה יש גם ימים של נחת, של צמיחה, כמו היום - הבניין החדש בקפלן. אנחנו לא עוצרים, ממשיכים ומחזקים".

סמנכ"לית וראש חטיבת בתי חולים בכללית, ד"ר אורלי ויינשטיין, סיפרה כי "הבניין היה אמור להיפתח במהלך השנה, אבל המלחמה האיצה את התהליכים ואת הרצון שלנו לשים את העובדים והמטופלים שלנו במקום בטוח וביחידות ממוגנות. המדינה הזו תחווה או כבר חווה תקומה ויש פה סימן ברור של חלק מהתקומה הזו".

בנייתו של הבניין התאפשרה הודות לתרומתם של משפחת הרב פרידמן מלוס אנג'לס על תרומתם למרכז הלב, קרן טרוטנר ממקסיקו וקרן היסוד על תרומתם ליחידה לשיקום הלב וקרן לגאסי והגב' סוזי ווקסנר על תרומתה ליחידת הדיאליזה.

נושאים קשורים:  בית החולים קפלן,  בניין אשפוז,  חדשות,  שר הבריאות אוריאל בוסו
תגובות