• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • גזבר: ד"ר דוד דביר
  • מזכיר: פרופ' יעקב דרייהר
  • מתאמת: מלי קושא
ישראל במלחמה

הכרמליסטים ירדו דרומה לתמוך ביוספטל ובמרפאות הקהילה באילת

העיר אילת קלטה יותר מ-60 אלף מפונים ונזקקה בדחיפות לסיוע צוותים מכל מקצועות הרפואה | עשרות רופאים, אחיות ועו"סיות מביה"ח כרמל בחיפה נרתמו למשימה: "באנו מתוך שליחות"

ד"ר זויה ריבקין, רופאה בכירה במחלקת עיניים ב"כרמל", מטפלת באילת. צילום: דוברות ביה"ח כרמל

עשרות צוותים רפואיים מבית החולים כרמל בחיפה ירדו לסייע לצוותים הרפואיים באילת ובדרום בשעתם הקשה.

העיר אילת, שקלטה יותר מ-60,000 מפונים - הרבה מעבר לקיבולת הרגילה שלה - נזקקה בדחיפות לסיוע של צוותים מכל מקצועות הרפואה וצוותי "כרמל" נענו לבקשה. הם עזבו את המשפחות שלהם בחיפה ובצפון וירדו לתת כתף לקולגות בבית החולים יוספטל ובמרפאות הקהילה בעיר.

"זאת שליחות לאומית חשובה וכל איש צוות שביקשנו מימנו התייצב מיד והתנדב לרדת לאילת בלי לשאול שאלות ועם מוטיבציה אדירה לתת ולעזור", סיפרה מנהלת הסיעוד של בית החולים, אהובה טל.

בין אנשי הצוות שנרתמו לתמוך ב"יוספטל" ובמרפאות הקהילה באילת נמצאים מנהלי מחלקות, רופאים ומנתחים בכירים, אחים ואחיות מכל המחלקות, עובדות סוציאליות, כוחות עזר וצוותים נוספים.

רחל שפירו, אחות במחלקת נשים, היתה מהראשונות להתייצב למשימה. "מיד כשהגעתי לאילת", היא מספרת, "הצטרפתי לצוות שעזר בהכנת בית החולים יוספטל לאר"ן ולשעת חירום. במסגרת העבודה שלי פגשתי וסייעתי בקבלה ובטיפול של חולים אונקולוגים שפונו והתפנו מאזורי הלחימה בדרום. תוך כדי הטיפול בחולים שמעתי מהם סיפורים קורעי לב על האסון והחוויה הנוראית שעברו בשבת השחורה. הרגשתי שאני שם בשבילם להקשיב ולהיות אמפטית ככל שאפשר".

ד"ר זויה ריבקין, רופאה בכירה במחלקת עיניים ב"כרמל", העידה: "באתי מתוך הרגשה של שליחות. רציתי לעזור לתושבים המפונים לא רק בתרומות אלא גם במעשים. במהרה הבנתי שהנוכחות שלנו, הרופאים, חשובה לא רק להם, אלא גם לתושבי אילת שעוטפים ומחבקים את המפונים בתקופה קשה זו.

"היום הראשון היה לי ממש קשה, עומס פיזי, ריבוי מטופלים, אנשים רבים שלא הצליחו לקבוע תור מבקשים שאראה אותם, מלווים של מטופלים מבקשים עצה, עזרה ובדיקה גם בעבור עצמם. לכל אחד יש סיפור וצורך לספר אותו, וכמה שזה עצוב. אנו חייבים לפתוח את הדלת ואת הלב ולהכיל את כולם. לעזור לכולם במעט שאפשר, הרי בשביל זה אנחנו פה".

מנהלת השירות הסוציאלי של "כרמל", הדס בן שלמה, ירדה דרומה לסייע יחד עם ד"ר נירית פליבצקי מצוות העו"סיות והיא מספרת: "פגשנו כאן אנשים עם סיפורים קשים, כמו מוות של חברים קרובים, ילדי חברים שנותרו יתומים, ילדים עם תגובות לא פשוטות כמו דרישה לשינה במיטת ההורים, סירוב לצאת מהחדר במלון ועוד. אנחנו כאן כדי לתמוך ולתת את הסיוע והעזרה שאנו יכולים להושיט מכל הלב".

נושאים קשורים:  בית החולים "כרמל",  חדשות,  ישראל במלחמה,  אילת,  מפונים,  צוותי רפואה,  סיוע רפואי
תגובות