• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
חדשות

אוניברסיטת ת"א: סטודנטים לסיעוד יקבלו החזר שנתי של 50% משכ"ל

האוניברסיטה תאפשר לראשונה את המלגה לכל סטודנט שיסיים את שנה א' בציון ממוצע של 80 | המטרה: לסייע לפתרון המשבר בכוח האדם במערכת הבריאות ולהגדיל את מספר הסטודנטים לסיעוד

אחות, מקצועות הסיעוד. צילום: אילוסטרציה

אוניברסיטת תל אביב מתגייסת לטובת חיזוק מערכת הבריאות. במסגרת תכנית חדשה לעידוד סטודנטים ללימודי סיעוד, אחים ואחיות אקדמאים, האוניברסיטה תאפשר לראשונה מלגה בסך כ-50% משכר הלימוד השנתי לכל סטודנט שיסיים את שנה א' בציון ממוצע של 80. בשנים קודמות שיעור הסטודנטים שעמדו ברף זה היה כ-75% מלומדים. בכך מקווים באוניברסיטה להמשיך ולהגדיל את מספר הסטודנטים שלומדים סיעוד ולגייס כוח אדם איכותי לתחום.

התכנית תצא לדרך כפיילוט כבר בשנת הלימודים הקרובה ובהתאם להצלחתה האוניברסיטה תבחן את האפשרויות להרחבת התכנית בשנים הבאות. כמו כן, בעקבות השקת הפיילוט, החוג לסיעוד פתח בימים האחרונים גם בקמפיין הסברה נרחב בנושא ובחוג מדווחים על התעניינות ערה של סטודנטים. 

פרופ' צביה בר-נוי, ראש החוג לסיעוד, מסבירה כי מדובר בתכנית חברתית שנועדה לסייע למערכת הבריאות בכלל ולבתי החולים בפרט להתגבר על המשבר בכוח האדם ולהגדיל מיידית את מספר הסטודנטים לסיעוד.

"סיעוד הוא מקצוע חיוני שהעוסקים בו נדרשים לידע, מיומנויות קליניות וטכנולוגיות מגוונות", אומרת פרופ' בר-נוי. "מדובר במקצוע המאפשר התפתחות מקצועית הן מבחינת היכולת לשנות את תחום העבודה הקלינית והן באפשרות לפתח קריירה ניהולית במערכת הבריאות. מערכת הבריאות המתפתחת והעלייה במספר התושבים יצרה מחסור באחיות, לכן החוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב שם לו למטרה להתגייס למשימה הלאומית ולתרום להגדלת מספר האחים והאחיות במדינת ישראל".

דיקאנית הפקולטה לרפואה, פרופ' קרן אברהם: "אנחנו מכשירים את דור העתיד של מערכת הבריאות בישראל, ואנחנו רואים חשיבות גדולה בקידום והרחבת סגל האחים והאחיות בבתי החולים ובקהילה. אני מקווה מאוד שהמלגה החדשה תעודד צעירות וצעירים רבים להצטרף לשליחות הלאומית לחיזוק והעצמת מערכת הבריאות".

נושאים קשורים:  לימודי סיעוד,  אוניברסיטת תל אביב,  פרופ' צביה בר-נוי,  פרופ' קרן אברהם,  מלגות לימוד,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
17.07.2023, 18:35

שכ"ל זה נחמד מאד אבל מה עם להעלות את השכר?? 65 ש"ח לשעה עם ותק של 13 שנה. לא מאד מפתה...

אנונימי/ת
17.07.2023, 21:07

הבעיה היא לא באחים ואחיות אלא באייוש התקנים בבתי החולים. הקופות לא מאיישות תקנים קיימים על מנת לחסוך לקופה… יש הרבה אחים ואחיות שלא מוצאים עבודה לאחר הלימודים.

אנונימי/ת
17.07.2023, 23:31

כבר עשו את זה בעבר ולא בת''א, אלא בכל בי''ס לסיעוד, 50% שכר לימוד בתנאי שישלחו אותם בסוף הלימודים לאן שיצטרכו אחים, הפסיקו עם זה בשלב מסוים.

18.07.2023, 10:09

הבעיה היא נטו תקנים = תקצוב . יש המון אחים ואחיות שאין להם עבודה בגלל שאין תקנים.

אנונימי/ת
19.07.2023, 13:57

גם אין תקנים מספיק וגם שכר ששבקושי מגיע לשכר מנימום במידה ולא עושים משמרות .
עבודה לא מתגמלת בכלל לנתינה שסקטור סיעוד נותן מעצמו

22.07.2023, 08:35

אין משבר של כוח אדם בסיעוד!
יש משבר של חוסר תקנים!!!
יש המון אחיות ללא עבודה