• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

חוקרים מישראל נבחרו לעמיתי המכון האמריקאי להנדסה רפואית וביולוגית

פרופ' שולמית לבנברג ופרופ' אבי שרודר מהטכניון, חוקרים עתירי הישגים בתחום פיתוח תרופות וטכנולוגיות רפואיות, נבחרו ל-AIMBE ומצטרפים לשורת חוקרים מובילים, ביניהם זוכי פרס נובל

פרופ' שולמית לבנברג ופרופ' אבי שרודר בטקס בוושינגטון. צילום: באדיבות AIMBE

פרופ' שולמית לבנברג ופרופ' אבי שרודר מהטכניון נבחרו לעמיתי AIMBE – המכון האמריקאי להנדסה רפואית וביולוגית. פרופ' לבנברג מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית ופרופ' אבי שרודר מהפקולטה להנדסה כימית הם חוקרים עתירי הישגים המיישמים את עבודתם המחקרית באמצעות פיתוח תרופות וטכנולוגיות רפואיות חדשניות. החוקרים הישראלים קיבלו את התואר באירוע השנתי של AIMBE שהתקיים השבוע (27 במרץ) בוושינגטון.

שני החוקרים הישראלים מצטרפים לשורה ארוכה של עמיתים המייצגים את שני האחוזים העליונים של המהנדסים בתחומי הרפואה והביולוגיה. שלושה מהמדענים ברשימה זו זכו בפרסי נובל – פרופ' פרנסס ארנולד (כימיה, 2018), פרופ' פול לוטרבור (פיזיולוגיה או רפואה, 2003) ופרופ' הרמן בורלוג (שלום, 1970).

מכון AIMBE להנדסה רפואית וביולוגית מטפח את ההנדסה הרפואית והביולוגית למען החברה ומוקיר בתואר עמית אישים שהביאו תרומה יוצאת דופן להנדסה ולרפואה במחקר, ביישומים ובחינוך והם חלוצים בתחומים טכנולוגיים חדשים ומתפתחים, שהובילו פריצות דרך בתחומים מסורתיים בהנדסת רפואה וביולוגיה או מפתחים גישות חדשות בחינוך להנדסה ביו-רפואית.

פרופ' לבנברג נבחרה כעמיתה ב-AIMBE "על הובלת מחקרים בהנדסה ביו-רפואית ופרויקטים יישומיים הרותמים מחקרים בתאי גזע ובהנדסת רקמות לרפואה רגנרטיבית ולייצור מזון". במהלך השנים זכתה בפרסים רבים ובהם פרס ברונו ופרס רפפורט, רשמה עשרות פטנטים והקימה כמה חברות הזנק. היא היתה נשיאת האגודה הישראלית לתאי גזע ועד לאחרונה דיקנית הפקולטה להנדסה ביו-רפואית.

פרופ' לבנברג היא חוקרת בעלת שם עולמי בהנדסת רקמות, שפיתחה טכנולוגיות ליצירת רקמות להשתלה באזורים פגועים בשריר, בלב, בעצם ובחוט השדרה. לאחרונה היא הציגה טכנולוגיה ליצירת אוזן מהונדסת שתחליף אוזניים שלא התפתחו כראוי. בשנים האחרונות היא רותמת את מחקריה גם ליצירת בשר מתורבת, והחברה שהוקמה על סמך מחקריה (אלף פארמס) כבר הציגה את סטייק האנטריקוט המתורבת הראשון בעולם בגודל מלא.

פרופ' שרודר נבחר לעמית AIMBE "על תרומותיו יוצאות הדופן לפיתוחן של ננו-טכנולוגיות רפואיות ובהן ננו-רפואה מדויקת ודרכים חדשות לטיפול בסרטן ובבעיות אורתופדיות". כיום הוא חבר סגל בפקולטה להנדסה כימית ע"ש וולפסון וראש המעבדה לטכנולוגיות רפואה מותאמת אישית.

מחקריו של פרופ' שרודר עוסקים בממשק שבין ננוטכנולוגיה ורפואה ומקדמים אבחון וטיפול במחלות כגון סרטן ופרקינסון באופן המותאם למטופל. הוא נשיא האגודה הישראלית להנדסה כימית וחבר האקדמיה הצעירה הישראלית. פרופ' שרודר פרסם עשרות רבות של מאמרים מחקריים, רשם עשרות פטנטים והקים כמה חברות הזנק.

נושאים קשורים:  פרופ' שולמית לבנברג,  פרופ' אבי שרודר,  הטכניון,  מחקרים,  ביורפואה,  הנדסה רפואית,  AIMBE
תגובות
31.03.2023, 10:35

יישר כח על ההישג המדהים!