• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • גזבר: ד"ר דוד דביר
  • מזכיר: פרופ' יעקב דרייהר
  • מתאמת: מלי קושא
חדשות

מכון זימין לבינה מלאכותית ברפואה יוקם בטכניון

המכון החדש, שבראשו יעמוד פרופ' שי שן-אור מהפקולטה לרפואה בטכניון, יתמקד במחקר יישומי בבינה מלאכותית ברפואה ובבריאות האדם

מימין לשמאל: יו"ר הקורטוריון סקוט לימסטר, נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון, נשיא קרן זימין בוריס זימין, המשנה לנשיא ומנכל הטכניון פרופ' בועז גולני ומייסד שותף בקרן זימין אאוגי פבלה. צילום רמי שלוש/ הטכניון

קרן זימין תתמוך בייסודו ובהפעלתו של מכון זימין לפיתוחי בינה מלאכותית ברפואה בטכניון בחיפה. כך על פי הסכם שנחתם בין שני המוסדות בסוף השבוע (ו'). המכון החדש, שבראשו יעמוד פרופ' שי שן-אור מהפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט, יתמקד במחקר יישומי בבינה מלאכותית ברפואה ובבריאות האדם.

מכון זימין בטכניון יפעל במסגרת MLIS – המרכז ללמידה חישובית ולמערכות נבונות בטכניון. הוא יקדם פרויקטים בינתחומיים ויפתח טכנולוגיות המבוססות על ביג דאטה ועל למידה חישובית לשיפור בריאות האדם בכל הרמות – בתי חולים, מרפאות, פיתוח תרופות, טיפול ביתי ומכשור רפואי לביש. המכון יפרסם קולות קוראים ויתמוך בפרויקטים נבחרים, עם העדפה להצעות שיש בהן מרכיב יישומי.

נשיא הטכניון, פרופ' אורי סיון, אמר כי "אין ספק שפיתוח טכנולוגי הוא מרכיב מרכזי בעתיד הרפואה, ואנו מודים לקרן זימין ומוקירים את החלטתה להקים בטכניון את המכון השלישי שלה. אני סמוך ובטוח שמכון זימין בטכניון ימשוך רבים מחוקרינו ויקדם מחקרים יישומיים שיאיצו את פיתוחן של טכנולוגיות חיוניות חדשות".

בוריס זימין, נשיא קרן זימין, אמר כי "אנו מאמינים בכל ליבנו במקומה המרכזי של החדשנות ברפואה ובבריאות האדם, ואנו נרגשים על שיתוף הפעולה עם הטכניון, מהאוניברסיטאות המתקדמות בעולם, ועל הרחבת התמיכה שלנו במחקר בבינה מלאכותית ברפואה. ישראל ידועה כמקור של כשרונות מדהימים בעליל במחקר ובחדשנות טכנולוגית. אנו סומכים על הכשרונות מהטכניון ועל מנהיגותו של מכון זימין שיספקו תוצאות מרחיקות לכת ויסייעו בתרגום מחקרים מדעיים בטכניון ליישומים שיועילו לאדם ויותירו חותם משמעותי על עתיד הרפואה".

תכנית מכוני זימין יצאה לדרך בשנת 2018, עם השקת מכון זימין לפיתוחים הנדסיים המשפרים את חיי האדם באוניברסיטת תל אביב. המכון השני, מכון זימין לערים חכמות ובנות קיימא, החל לפעול בשנת 2020 באוניברסיטת אריזונה בארה"ב. כל אחד ממכוני זימין מתמחה בנושא אחר, אולם המכונים השונים מקיימים ביניהם שיתוף פעולה מחקרי לטובת פיתוח פרויקטים טכנולוגיים יישומיים שיש להם השלכות ממשיות על העולם.

נושאים קשורים:  מכון זימין,  הטכניון,  קרן זימין,  פרופ' שי שן-אור
תגובות