• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • גזבר: ד"ר דוד דביר
  • מזכיר: פרופ' יעקב דרייהר
  • מתאמת: מלי קושא
חדשות

פרופ' מסעד ברהום יקבל את אות "אביר איכות השלטון"

האות היוקרתי יוענק למנהל המרכז הרפואי בגליל על פועלו לקידום ופיתוח מערך הבריאות בצפון ועל היותו פורץ דרך – הערבי הישראלי הראשון בתולדות מדינת ישראל שנבחר לנהל בי"ח ממשלתי

פרופ' מסעד ברהום, מנהל בית החולים לגליל נהריה. צילום: תומס סולינסקי

מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום, התבשר על זכייתו באות "אביר איכות השלטון", מטעם התנועה לאיכות השלטון, בקטגוריית מפעל חיים. הטקס יתקיים בחודש יולי בהיכל התרבות בתל אביב.

אות "אביר איכות השלטון" הוא אות יוקרתי שבו זוכים אנשים התורמים בפועלם למען החברה, הדמוקרטיה ואיכות השלטון במדינה בתחומים שונים, ומחזקים במעשיהם את איכות השלטון וערכי טוהר המידות בישראל. בחירת הזוכים נעשית על ידי ועדה חיצונית.

בנימוקי הבחירה צוין כי פרופ' ברהום פועל זה שנים לקידום ופיתוח מערך הבריאות באזור הצפון. כמו כן ניתן דגש לכך שבין השנים 2018-2013 התקבלו למרכז הרפואי, תחת ניהולו של פרופ' ברהום, 3,000 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה, שליש מתוכם נשים וילדים. בנוסף צוין, כי פרופ' ברהום הוא הערבי הישראלי הראשון בתולדות מדינת ישראל, אשר נבחר לנהל בית חולים ממשלתי, ובכך הוא נחשב לפורץ דרך.

פרופ' ברהום, בן 62, נשוי + 3, תושב כפר ורדים, משמש זה 15 שנה בתפקיד מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה. במהלך השנים הוא שם לו לחזון להפוך את בית החולים למרכז רפואי אקדמי כירורגי, המספק שירותים רפואיים לכלל הצפון, תוך מתן דגש על מקצועיות, איכות, נגישות, וכן יחס של חמלה וכבוד למטופל.

כמו כן הוא דוגל בחדשנות והרחבת מתן השירותים, תוך הנגשתם עבור אוכלוסיה מכלל המגזרים והדתות, חלקה אוכלוסיה מוחלשת. בתקופת הקורונה כיהן פרופ' ברהום כחבר בוועדה מייעצת למנכ"ל משרד הבריאות למיגור הנגיף במגזר הערבי.

פרופ' ברהום מסר: "אני חש זכות גדולה להיות משרת ציבור המסייע למרכז הרפואי לגליל בפרט ולמערכת הבריאות הציבורית בכלל, בתמיכת משרד הבריאות, ובמיוחד בתקופה כה מאתגרת ומורכבת. פרס זה שייך בראש ובראשונה ל-3,000 העובדות והעובדים הנפלאים שלנו, שעושים עבודת קודש. אני מבקש להודות לוועדה שבחרה בי על הכבוד הגדול שנפל בחלקי. יש גם זכות מיוחדת על הפרס להוריי, ובמיוחד לאשתי מארי ולשלוש בנותיי גדיר, רנא ומירה, העומדות לצידי לאורך כל הדרך".

תגובות