• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • גזבר: ד"ר דוד דביר
  • מזכיר: פרופ' יעקב דרייהר
  • מתאמת: מלי קושא
חדשות

היחידה להפריה חוץ גופית ב"לניאדו" הוכרה לביצוע השתלמות עמיתים

תכנית התמחות העל מיועדת לרופאים ורופאות שסיימו את שלב ההתמחות ומחזיקים ברשיון של רופא מומחה בגניקולוגיה ומעוניינים להמשיך את שלב ההכשרה שלהם לרפואת רבייה ופריון

ד"ר אמיר וינטראוב, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית ב"לניאדו". "ללמוד ולהעמיק בעשיית רפואת פוריות נכונה ומתקדמת". צילום: דוברות בית החולים

המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית הכירה לאחרונה ביחידה להפריה חוץ גופית IVF בבית החולים לניאדו בנתניה כיחידה שניתן לבצע בה התמחות-על ברפואת רבייה ופריון. תכנית ההתמחות מיועדת לרופאים ורופאות שסיימו את שלב ההתמחות ומחזיקים ברשיון של רופא מומחה בגניקולוגיה ומעוניינים להמשיך את שלב ההכשרה שלהם לרפואת רבייה ופריון.

התכנית תתפרס על פני שנתיים ותכלול התייחסות לבעיות פריון בשני המינים ומתן מענה מיטבי בהתאם לבעיה הספציפית של הזוג המעוניין להשיג הריון, תוך בחינה מדוקדקת של כלל הנתונים הקליניים ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים לאבחון מדויק של הבעיה. בוגרי תכנית ההתמחות יוכלו להשתלב כמומחים בתחום ביחידות להפריה חוץ גופית בבתי חולים ובמרפאות פוריות בקהילה.

רפואת רבייה ופריון הינה תחום הדורש בקיאות, הבנה ומיומנות בתחומים מגוונים שמשותפים לדיסציפלינות קליניות שונות: גינקולוגיה, אנדוקרינולוגיה, אנדרולוגיה, גנטיקה, דימות ועוד. מטרת התמחות על ברפואת רבייה הינה העמקת הידע והמיומנויות בתחום, בדגש על היבטים אנדוקרינולוגיים של מערכת הרבייה ופיתוח יכולות מחקר בתחום.

ד"ר אמיר וינטראוב, סגן המנהל הרפואי בבית החולים לניאדו ומנהל היחידה להפריה חוץ גופית, מסר: "ההכרה ביחידה כגוף שיכול להכשיר מומחים בתחום הרבייה והפריון הינה אות סיום לעבודה מאומצת של צוות היחידה כולו במשך תקופה ארוכה. כבר מספר שנים היחידה מהווה אבן שואבת למומחים מקרב בוגרינו וגם מכל רחבי הארץ ללמוד ולהעמיק בעשיית רפואת פוריות נכונה ומתקדמת, וכעת הפונים הרבים יוכלו לקבל הכרה רשמית בהשקעתם ולהפוך למומחים בתחום".

נדב חן, מנכ"ל "לניאדו", הוסיף: "ההכרה ביחידה בראשות ד"ר וינטראוב לביצוע התמחות היא תעודת הצטיינות לעשיה קלינית מצוינת עם יכולות אקדמאיות גבוהות. אנו רואים בעשייה האקדמית חלק אינטגרלי מהעבודה הקלינית במטופלים ולא פחות חשוב מכך, מדובר על הכשרת דור העתיד של הרופאים והרופאות במדינת ישראל".

נושאים קשורים:  ד"ר אמיר וינטראוב,  השתלמות עמיתם,  רפואות רבייה ופריון,  המרכז הרפואי "לניאדו",  חדשות
תגובות

יופי. מזל טוב. השעה טובה

05.01.2022, 19:42

בשעה טובה ומוצלחת.