• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • גזבר: ד"ר דוד דביר
  • מזכיר: פרופ' יעקב דרייהר
  • מתאמת: מלי קושא
חדשות

איך לא חשבו על זה קודם? הפיתוח שיאפשר התניידות קלה עם אינפוזיה

סטודנטים במכללת SCE להנדסה באשדוד פיתחו מתאם בין מוט האינפוזיה להליכון שמאפשר למטופל להתנייד בצורה חופשית ובטוחה מבלי לגרור את מוט האינפוזיה

מתאם אינפוזיה להליכון. צילום: מכללת SCE

המראה השגרתי בבתי החולים של מטופלים שנאלצים לנוע באיטיות ובזהירות עם הליכון ועם מוט אינפוזיה ביד צפוי בקרוב לעבור מהעולם. שלושה סטודנטים מהמחלקה להנדסת מכונות ב-SCE - המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, קמפוס אשדוד - תכננו ופיתחו מתאם מוט אינפוזיה להליכון שמאפשר למטופל להתנייד עם ההליכון בצורה חופשית ובטוחה מבלי לגרור את מוט האינפוזיה או להסתייע באדם נוסף לשם כך.

מימין לשמאל הסטודנטים נתנאל קרסנטי וטל קרואני, מפתחי המתאם

חיבור המתאם להליכון מתבצע בעזרת נעילה גיאומטרית וידית הידוק. המשתמש מרכיב את המתאם על המוט המרכזי האמצעי של ההליכון ולאחר מכן מהדק באמצעות ידית הידוק. לאחר מכן מוכנס מוט אינפוזיה סטנדרטי למקום המיועד לו במתאם ומהודק עם ידית הידוק נוספת, שמסיימת את תהליך החיבור. כעת ניתן לתלות על מוט האינפוזיה את שקית האינפוזיה. את המתאם ניתן להרכיב בשני צדדי ההליכון לפי דרישת המשתמש.

מתאם אינפוזיה להליכון. פשוט, ידידותי וחכם

הסטודנטים להנדסת מכונות שנה ג', במסלול תכנון ועיצוב המוצר, נתי קרסנטי, טל קרוואני ויוסי מרטין, בהובלתם ובהדרכתם של חברי סגל המכללה, פיתחו את המתאם במסגרת קורס לתיכון ופיתוח מוצרים.

למתאם שני מטרות עיקריות: האחד, להעניק למטופלים עצמאות רבה - בעזרת המוצר המטופל יוכל להתנייד בכוחות עצמו, והשני - חיסכון בכוח אדם רפואי.

אביחי שורין, ראש מסלול לתכנון ועיצוב המוצר וד"ר גיא בן חמו, ראש המחלקה להנדסת מכונות ב-SCE קמפוס אשדוד, ציינו: "זהו מוצר חיוני בעל חשיבות חברתית עצומה שישפר רבות את איכות החיים של ציבור המאושפזים בבתי החולים, קשישים ואנשים עם צרכים מיוחדים. ההכשרה המולטידיסציפלינרית שאנו מקנים לסטודנטים שלנו במכללה נותנת להם יתרון משמעותי בתכנון ופיתוח מוצרים חדשניים לתועלת הציבור". 

נושאים קשורים:  אינפוזיה,  עיצוב מוצר,  מוט אינפוזיה,  המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון,  חדשות
תגובות
26.07.2021, 23:25

כל הכבוד 🌹🌹🌹

27.07.2021, 09:58

יפה מאוד