• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • גזבר: ד"ר דוד דביר
  • מזכיר: פרופ' יעקב דרייהר
  • מתאמת: מלי קושא
חדשות

שנה שלישית ברציפות: "שיבא" בין עשרת בתי החולים הטובים בעולם

המגזין האמריקאי היוקרתי Newsweek דירג את המרכז הרפואי שיבא במקום העשירי מבין כ-2,000 בתי חולים ב-25 מדינות | "מאיו קליניק" ממינסוטה במקום הראשון

בית החולים שיבא, תל השומר. צילום: דוברות "שיבא"

המגזין האמריקאי היוקרתי Newsweek פרסם אמש (ד') את שמות בתי החולים הטובים ביותר בעולם. גם השנה, זו השנה השלישית ברציפות, המרכז הרפואי שיבא ברשימת ה-TOP 10 העולמית של צמרת בתי החולים הטובים ביותר, לצד "מאיו קליניק", "קליבלנד", "טורונטו", "ג'נרל" ועוד. הדירוג מבוסס על נתונים שנאספו לגבי כ-2,000 בתי חולים ב-25 מדינות.

על פי הרשימה, שנוסחה על ידי חברת ניהול המידע סטסיטסטה, בית החולים שיבא בתל השומר הוא בית החולים העשירי בטיבו בעולם, מדובר בירידה של מקום אחד משנה שעברה, אז מוקם במקום התשיעי, ובדירוג דומה לשנת 2019, אז דורג גם במקום העשירי.

בית החולים איכילוב בתל אביב דורג השנה בין מקום 101 ל-200 (ללא מיקום) וירד מהמקום ה-34 שבו ניצב אשתקד.

בעשיריה הראשונה דורגו: 1. מאיו קליניק, 2. קליבלנד, 3. מסצ'וסטס ג'נרל, 4. בית החולים האוניברסיטאי בטורונטו, 5. ג'ונס הופקינס, 6. שאריטה ברלין, 7. קרולינסקה שטוקהולם, 8. סינגפור ג'נרל, 9. בית החולים המרכזי בלוזאן, שוויץ, 10. שיבא, תל השומר.

פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא: "במהלך השנה האחרונה, למול אתגרי הקורונה, התגלתה מערכת הבריאות הציבורית בישראל במלוא עוצמתה. מסירות הצוותים הרפואיים, המקצועיות הבלתי מתפשרת ופריצות הדרך במחקר, בטכנולוגיה ובחדשנות, מציבים אותנו שוב בצמרת בתי החולים הטובים ביותר בעולם. הצוותים הרפואיים הצליחו להוביל את המאבק הלאומי בקורונה, תוך קידום ומתן הרפואה הטובה והמתקדמת ביותר. אני מצדיע לכם. הישג זה הוא שלכם".

נושאים קשורים:  בית החולים שיבא,  ניוזוויק,  מאיו קליניק,  חדשות,  פרופ' יצחק קרייס
תגובות
05.03.2021, 09:38

שאפו גדול לחברים משיבא!

05.03.2021, 09:57

לפרופ\' יצחק קרייס ולכל צוות הרופאים כל הכבוד על ההישג המרשים מאוד!