• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • מזכיר וועד החברה: ד"ר יורם וולף
  • גזבר החברה: ד"ר יעקב דרייהר
  • מתאמת פעילות החברה: מלי קושא
חדשות

ה"כללית" מזהירה: סגירת שדה דב תוביל לקריסת שירותי הבריאות באילת

ב"כללית" וב"מכבי" דורשים מהממשלה לכנס דיון חירום ולדחות את סגירת השדה בתל אביב והעברת הטיסות לנתב"ג: "גם כך קשה לכל הקופות לספק שירות באילת. המצב רק יחריף אם שדה דב ייסגר"

נמל התעופה שדה דב. ה"כללית" מטיסה מהמרכז לאילת כ-60 רופאים מומחים מדי חודש. צילום: משה שי/ פלאש 90

בקופת החולים הכללית, המפעילה את בית החולים יוספטל, היחיד באילת, ומבטחת 56% מתושבי העיר, דורשים מהממשלה לכנס דיון חירום בנושא סגירת שדה דב ודחייתה עד לקיום הדיון. כך דיווחה אמש (ב') רוני לינדר ב"דה מרקר".

ב"כללית" טוענים כי סגירת שדה התעופה בתל אביב, המתוכננת לעוד שבועיים, תוביל לקריסת שירותי הבריאות באילת. מנכ"ל הקופה, פרופ' אהוד דודסון, פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ובו התריע כי סגירת השדה והעברת הטיסות לנתב"ג יקשו על הקופה לספק שירותי בריאות לתושבי העיר, כיוון שרופאים רבים יימנעו מלטוס אליה. על פי הדיווח, ציין דודסון כי המהלך יפגע גם ביכולתם של החולים באילת לצאת ממנה לצורך קבלת שירותים רפואיים במרכז הארץ.

באילת כ-65 אלף תושבים. "כללית" מטיסה על חשבונה ממרכז הארץ ל"יוספטל" ולמרפאות הקופה בעיר כ-60 רופאים מומחים מדי חודש, וכעת חוששים בקופה כי חלק גדול מהם יפסיקו להגיע אליה בשל התארכות הנסיעה.

"רופאים לא יהיו מסוגלים לעמוד בדרישה הזאת - להיות 8-7 שעות בדרכים, עבור 8-7 שעות עבודה", אמר ל"דה מרקר" ד"ר אלדר ברקוביץ', מנהל מרחב אילת ב"כללית" ובית החולים יוספטל. "ניאלץ לסגור שירותים חיוניים ופשוט נתחיל לשלם מחיר בחיי אדם".

גם מנכ"ל קופת החולים מכבי רן סער פנה בנושא אל ליצמן ונתניהו והפציר בהם לא לסגור את שדה דב ולהמשיך את פעילותו. "כבר כיום", כתב סער, "קשה לכל הקופות ולבית החולים לספק שירות באילת. המצב רק יחריף במידה ושדה דב ייסגר".

בנוסף לתנועה של רופאים לאילת, כ-100 מטופלים יוצאים מהעיר מדי חודש לצורך קבלת טיפול במרכז ולדברי פרופ' דודסון, חולים רבים כבר הודיעו כי ייאלצו לוותר על טיפול רפואי.

שבועיים לפני סגירת שדה דב, בקופת חולים כללית לא קיבלו כל הודעה רשמית על שינוי הפעילות בשדה דב, ולא התקיים כל דיון על השלכותיו על מערכת הבריאות באילת. גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו בתגובה, כך על פי הדיווח, כי דיונים בנושא מתקיימים בימים אלה.

נושאים קשורים:  שדה דב,  קופת החולים הכללית,  פרופ' אהוד דודסון,  נתב"ג,  קופות חולים מכבי,  ד"ר אלדר ברקוביץ',  המרכז הרפואי "יוספטל",  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
19.06.2019, 22:26

דחילק מוטקה
מרבית הרופאים המומחים מגיעים לאילת מחוץ לתל אביב : כמעט כולם מגיעים מהשרון ( מפתח תקוה בדרום ועד רעננה-כפר סבא בצפון השרון ) וקרובים יותר לנתב"ג מאשר לשדה דב.
המומחים הדרושים אינם מתחום הכירורגיה, האונקולוגיה ורפואת העור אלא מתחומי
הקרדיולוגיה,ההמטולוגיה , האנדוקרינולוגיה ,ורפואת הריאות .
המרכז הרפואי האוניברסיטאי הגדול סורוקה ערוך לענות ולספק את כל צרכי הרפואה
ניתן להגיע אליו בדרך היבשה תוך פרק זמן של עד כשעתיים ( באמבולנס אפילו בפחות מכך ) ולכן אין כל צורך בהגעת 100 חוים אילתיים לאזור המרכז .
דר' אהוד דוידסון יודע את האמת : הוא כיהן בתפקיד מנכ"ל סורוקה .
דר' דודסון בתפקיד מנכ"ל שירותי ברייאות כללית חודשים ספורים בלבד.
קודמו בתפקיד אמור היה לא להמתין "לרגע האחרון" ולהכשיר דרכי פעולה חלופיות
מתאימות לציבור לקוחותיו.
להערכתי, המוצא הראוי ביותר הוא העתקת מגוריהם של אותם 100 אילתים חולים
( ומשפחותיהם ) מאילת לבאר שבע לדיור בשכר דירה .
בהתחשב בכל הפעלת הלחצים ( הבלתי הוגנת ) נגד סגירת שדה דב , כמתואר בערוצי התקשורת, נראה כי מנכ"ל הכללית ומנכ"ל יוספטל גויסו גם הם למשימה השלילית הזאת עי' גורמים פוליטיים /כלכליים .
על אפכם ועל חמתכם : שדה דב יסגר כמתוכנן בדיוק בתאריך האחד ביולי 2019.

אנונימי/ת
19.06.2019, 22:30

שאפו !!! בראבו !!!
אני תושב קרית אונו ונח לי מאד להמריא לאילת מנתב"ג.

אנונימי/ת
20.06.2019, 01:26

הצעה מענינת, להעתיק את מגוריהם של אותם 100 אלתים, חח, הבעיה היא שכל חודש אלה מאה אחרים!..

אנונימי/ת
20.06.2019, 09:19

הצעה: שני הליקופטרים לנוסעים שיטוסו פעמיים בשבוע מגג הוועד הפועל לביח יוספטל עם רופאים וכיוב, יפתרו הבעייה

אנונימי/ת
20.06.2019, 09:22

בעבר הרחוק קמה חברה מסחרית בין מנכל מכבי, רוטר מנכל תל השומר שני ואחרים שאפילו הגיעה לערכאות. אז כולם קיבלו כסף והכל דפק. הפרת אמונים? לא הוזכר. סנה לא מצא בזה פסול.