• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • מזכיר וועד החברה: ד"ר יורם וולף
  • גזבר החברה: ד"ר יעקב דרייהר
  • מתאמת פעילות החברה: מלי קושא
חדשות

ב"סורוקה" מקימים מעבדה לאומית לסייבר רפואי

המעבדה תעסוק בפיתוח טכנולוגיות להגנה על ציוד רפואי, לניטור פעילות לא מורשית ולהגנה בפני איומים על מערכות רפואיות ובסיסי מידע גדולים

המרכז הרפואי "סורוקה" בבאר שבע (צילום: אילוסטרציה)

הנהלת המרכז הרפואי סורוקה עמלה בימים אלה, יחד עם מטה הסייבר הלאומי, על הקמת מעבדה להגנה בפני איומי סייבר רפואי. המעבדה תעסוק, בין היתר, בפיתוח טכנולוגיות להגנה על ציוד רפואי, לניטור פעילות לא מורשית ולהגנה בפני איומים על מערכות רפואיות ובסיסי מידע גדולים, ותכלול פיתוח מתודולוגיות הגנה, בדיקת מוצרים, פרוטוקולים ושיטות ומחקר אקדמי.

בפגישה השבוע עם חברי הנהלת הרשות לחדשנות בישראל, שביקרו במרכז הרפואי סורוקה, נדונו שיתופי פעולה ואפשרות לקידום החדשנות בתחום הרפואי והביו-רפואי יחד עם פארק הייטק ואוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, ופתיחת מרכזים חדשים בסורוקה, בהם בניין המחקר ומעבדה לאומית לסייבר רפואי.

במפגש תוארו תהליכים שמבוצעים ב"סורוקה" יחד עם המכון הישראלי לחדשנות למיפוי אתגרים לעבודת הצוות הרפואי והצגתם לחברות  סטארט-אפ, כמו אירוע האקתון שנערך לראשונה בבית חולים בישראל בשיתוף חברות, נציגי אקדמיה, עובדי פארק היי טק והצוותים הרפואיים, ותחרות אתגרים בין מחלקתית ומציאת פתרונות בעבורם.

ד"ר שלומי קודש, מנהל "סורוקה", סקר בפניהם את פעילות החדשנות הנעשית בבית החולים, ופרופ' ויקטור נובק, מנהל הרשות למחקרים קליניים סקר את  פעילות המחקר הענפה שמוביל המרכז הרפואי סורוקה.

ירדן נבו, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה, ציין: ״'סורוקה' הוא מרכז רפואי אוניברסיטאי המוביל תהליכי חדשנות ומחקר מהמתקדמים בישראל.  סורוקה לקח על עצמו אתגר של פיתוח פתרונות לצורכי רפואה ברמה בינלאומית ופיתוח של ידע וטכנולוגיה רפואית במענה לצרכים רפואיים טיפוליים. מטרת פרויקטים אלה היא לשלב את כלל הגופים הרלוונטיים בתהליכי החדשנות המפותחים בסורוקה ולקחת חלק בעיצובו של בית חולים חכם וחדשני המחובר לצורכי השטח".

נושאים קשורים:  סייבר רפואי,  סורוקה,  ד"ר שלומי קודש,  המכון הישראלי לחדשנות,  פרופ' ויקטור נובק,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
04.01.2019, 12:54

ובעניין הזה ד"ר קודיש אינו קוטל קנים, עוד מימיו כסטודנט לרפואה אגב. רבים מתהדרים בנוצות חדשנות וטכנולוגיה אבל שלומי פשוט מבין בתחום.