• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

חברות כבוד לפרופ' יעקב סוסנה מ"הדסה" באיגוד האמריקאי לרדיולוגיה

פרופ' סוסנה הוא הישראלי הראשון מאז 104 שנות האיגוד האמריקאי, שהתכבד בחברות כבוד על פעילות מדעית ורפואית לקידום הטיפול הרדיולוגי בישראל ובעולם

פרופ' יעקב סוסנה בטקס בכנס הרדיולוגיה העולמי בשיקגו

פרופ' יעקב סוסנה, מנהל אגף הדימות במרכז הרפואי הדסה ויו"ר איגוד הרדיולוגים בישראל, זכה להכרה ולהוקרה מטעם האיגוד הצפון אמריקאי לרדיולוגיה, Radiological Society of North America (RSNA) בכנס הרדיולוגיה הגדול ביותר שנערך אי פעם – יותר מ-50 אלף משתתפים מ-145 מדינות מרחבי העולם - שהתקיים בשבוע שעבר בשיקגו ונועד לסכם את שנת 2018. משתתפי הכנס הוזמנו להציג בו כיווני חשיבה וחדשנות בדבר השפעתן של טכנולוגיות מתפתחות על עתידו של תחום הרדיולוגיה והטיפול בחולה.

פרופ' סוסנה הוא הישראלי הראשון מאז 104 שנות האיגוד האמריקאי, שהתכבד בחברות כבוד על פעילות מדעית ורפואית לקידום הטיפול הרדיולוגי בישראל ובעולם. פחות מ-100 רופאים זכו עד כה בכבוד הזה ורק שלושה מקבלים את האות מדי שנה.

פרופ' סוסנה התמחה ברדיולוגיה במרכז הרפואי הדסה ועבר השתלמות עמיתים בדימות בטן ואגן בבית הספר לרפואה באוניברסיטת הרווארד. "זו אולי מקריות, אמר אתמול (א') אבל את הכבוד לו זכיתי, יחד עם 'הדסה', קיבלתי בשנת ה-100 להקמת המחלקה לרדיולוגיה (1918) שהיא מהראשונות שהוקמו ב'הדסה'".

"הדסה" נמנה על המוסדות הרפואיים המובילים בעולם בתחום הדימות והטיפולים מונחי דימות, בכלל זה טיפולים אונקולוגיים חדשניים, טיפולים רדיולוגיים, תכנון הליכים לבביים מורכבים - חלקם חדשני במיוחד, וכן אבחון וטיפול בצנתורי המוח.

פרופ' סוסנה, שתרם רבות לשדרוג משמעותי ביכולת ההדמיה הטיפולית והמחקרית במרכז הרפואי, סיפר: "באחרונה קיבלנו גם הכרה מהאיגוד הרדיולוגי האירופאי להכשרת רדיולוגים שיגיעו אלינו מאירופה, ויחד עם ההכרה שהוענקה בארה"ב, כלח זה מהווה פרס אמיתי: היכולת להכשיר את הדור הבא של רופאי ההדמיה, תוך שיתוף ידע חוצה גבולות לטובת המטופלים ב'הדסה' ובעולם".

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל "הדסה", ציין: "'הדסה' המציינת השנה 100 שנים להיווסדה והצליחה להצמיח את המומחים הטובים ביותר. לנו זה  נראה כמובן מאליו שהם גם קוצרים הערכה חובקת עולם".

נושאים קשורים:  פרופ' יעקב סוסנה,  דימות,  רדיולוגיה,  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
אנונימי/ת
17.12.2018, 19:18

כבוד גדול לפרופסור סוסנה ולהדסה ולמדינת ישראל. פרופ' סוסנה היה סטודנט שלי וסטז'ר, והצטיין תמיד לא רק ברפואה אלא גם בנועם הליכות ואצילות נפש.
כל הכבוד!