• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • גזבר: ד"ר דוד דביר
  • מזכיר: פרופ' יעקב דרייהר
  • מתאמת: מלי קושא
חדשות

נחתם הסכם המשך שיתוף הפעולה עם סין בתחום החירום והבריאות הדיגיטלית

נחתמו גם הסכמי שיתוף פעולה עם ארגון בתי החולים הסיני (CHA) ועם העיר הסינית יאנגז'ו שבה יוקם פרויקט ישראלי להכנת העיר לאירועים רבי נפגעים על בסיס יכולות וטכנולוגיה ישראליים

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הבריאות הסיני MA Xiaowei חותמים על ההסכם

משרדי הבריאות של ישראל וסין סיכמו אתמול (ד') על הארכת שיתוף הפעולה לשנים הבאות בתחומי המוכנות לחירום והבריאות הדיגיטלית. החתימה על ההסכמים נערכה במסגרת "כינוס ועידת החדשנות ישראל-סין" .

סוכם כי במהלך שלוש השנים האחרונות, זרוע השותפויות הבינלאומיות של משרד הבריאות הישראלי Healthcare Israel - HCI, המובילה ומקדמת פרויקטים כלכליים בינלאומיים בתחום הבריאות עם מדינות רבות בעולם, תמשיך לפעול בנושאים אלה עם סין.

בפגישה שלפני הוועידה הבילטרלית חתמו גם על הסכם שיתוף פעולה בתחום הבריאות הדיגיטלית לשלוש השנים הקרובות סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הבריאות הסיני MA Xiaowei במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן נשיא סין וואנג צ'י-שאן.

ההסכם כולל הקמת קבוצת עבודה משותפת לשתי המדינות לקידום הנושא וכן מחויבות לקידום משותף של פרויקטים רחבי היקף בתחומי החדשנות הדיגיטלית ברפואה.

סגן שר הבריאות ליצמן שיבח את החשיבות האסטרטגית של היחסים עם סין בתחום הבריאות והציע להרחיב את שיתופי הפעולה הקיימים לערים נוספות ולתחומים נוספים.

שר הבריאות הסיני דיבר על הרצון הסיני להטמיע יכולות של חדשנות ושיתופי פעולה עם חברות סטארטפ וחברות טכנולוגיה בבתי החולים הסיניים, כנהוג בישראל. השניים הסכימו להעמיק את שיתוף הפעולה ולהמשיך בתמיכה משותפת ביוזמות ובפרויקטים בין שתי המדינות.

במסגרת הביקור של המשלחת הסינית בארץ נחתמו הסכמי שיתוף פעולה גם עם ארגון בתי החולים הסיני (CHA) ועם העיר הסינית יאנגז'ו שבה יוקם פרויקט ישראלי להכנת העיר לאירועים רבי נפגעים על בסיס יכולות וטכנולוגיה ישראליים. בפגישה זו הוצג דו"ח המוכנות לחירום בעיר יאנגז'ו, שנערך על ידי צוות המומחים של HCI במסגרת שלב הערכת המצב בפרויקט. הדו"ח סוקר ובוחן את היכולות והמוכנות לחירום בעיר זו ומציע פתרונות וטכנולוגיות שיש בידי מערכת הבריאות הישראלית לשיפור המוכנות בעיר הסינית.

נושאים קשורים:  הסכם שיתוף פעולה ישראל-סין,  שותפות בינלאומית,  Healthcare Israel - HCI,  משרד הבריאות,  משרד הבריאות בסין,  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
תגובות