• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • מזכיר וועד החברה: ד"ר יורם וולף
  • גזבר החברה: ד"ר יעקב דרייהר
  • מתאמת פעילות החברה: מלי קושא
חדשות

משלחת יזידים מעיראק עברה הכשרה בליצנות רפואית בישראל

בשל הרגישות הבטחונית, בואה של הקבוצה מעיראק נשמר בחשאיות והיזידים עזבו את הארץ עם כלים שיסייעו לחולים הזקוקים לטיפול רפואי או הסובלים מפוסט טראומה באזורי מלחמה

חברי המשלחת היזידית עם גבם למצלמה. צילום: דוברות משרד החוץ

קבוצה של אזרחים יזידים מעיראק הגיעה השבוע לישראל על מנת לעבור הכשרה בתחום הליצנות הרפואית. היזידים הם בני העם הכורדי המתגוררים בעיקר במוסול ובסינג'אר בעיראק, אך יש גם קהילות של יזידים בסוריה, בטורקיה, באיראן, בגאורגיה ובארמניה.

היזידים אזרחי עיראק הגיעו להשתלמות מיוחדת בתחום הליצנות הרפואית בישראל וקיבלו כלים וטכניקות שיעזרו להם בסיוע לחולים הזקוקים לטיפול רפואי או סובלים מפוסט טראומה באזורי מלחמה, ללא קשר למוצאם, דתם או מינם.

המשתתפים שהו מספר ימים בישראל, כאשר האירוח והפעילות נעשו במכוון הרחק מעין המצלמות והתקשורת בשל המורכבות והרגישות הבטחונית של נוכחות היזידים במדינת ישראל.

ההכשרה נעשתה בסיוע ארגון Dram Doctors המכשיר ליצנים רפואיים, בשיתוף עם ארגון Road to Peace ובית החולים הדסה בירושלים ובתמיכת משרד החוץ הישראלי. הארגון שדאג להגעת משלחת היזידים לישראל תומך בבניית בריתות בין קהילות המצויות באזורי סכסוך ופועל להגשת טיפול רפואי לילדים, חולים ופצועים.

הארגון הקים לאחרונה יחידה המטפלת בילדים בסינג'אר בצפון עיראק, אזור שבו נרצחו על ידי דאע"ש אלפי יזידים ובני מיעוטים אחרים במהלך 2014. הארגון מנוהל על ידי סאלי בקר, בת למשפחה יהודית.

נושאים קשורים:  ליצנות רפואית,  משלחת יזידים,  משרד החוץ,  חדשות,  הדסה
תגובות