• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

בית החולים "לוינשטיין" זכה בהסמכה בינלאומית של ארגון JCI

בית החולים השיקומי ברעננה הודיע, כי השיג במבדקים לקבלת התו הבינלאומי את הציון 99.2 - כלומר הצטיינות יתרה

צוות ה-JCI מודיע בעת ביקור בבית החולים "לוינשטיין" על הענקת תו התקן (צילום: "לוינשטיין")

בית החולים "לוינשטיין" הצטרף בסוף השבוע האחרון אל שורת בתי החולים בישראל שזכו לתו התקן הבינלאומי (אקרדיטציה) של ארגון ה-JCIי(Joint Commission International). בית החולים מסר, כי השיג במבדקים לקבלת התו הבינלאומי את הציון 99.2 – כלומר הצטיינות יתרה.

התהליך לקבלת האקרדיטציה נעשה על ידי גורמי בחינה חיצוניים. מטרתו להעריך את איכות ובטיחות הטיפול הניתן בבית החולים. בסיומו ניתנת ההכרה הפומבית לכך שבית החולים עומד בסטנדרטים בינלאומיים של איכות.

את ההכנות לקראת המבדק הובילו במשותף ועדת ההיגוי המוסדית והנהלת הסיעוד בבית החולים. הן נמשכו זמן רב וכללו את כל צוות בית החולים. בין התחומים שבהם נבדק בית החולים לוינשטיין: ניהול, מנהיגות ואסטרטגיה, יעדי בטיחות המטופל, מדידת איכות הטיפול השיקומי, רמת ואיכות הטיפולים הרפואיים האחרים, ניהול הטיפול התרופתי,  מניעה ובקרת זיהומים, השכלה וכישורי העובדים, ניהול מתקני בית החולים ובטיחותם והדרכת המטופל ומשפחתו.

דו"ח ה-JCI: "התגייסות כל אנשי הצוות למען המטופל ניכרת ומאופיינת בגישה של חמלה ואמפתיה המופגנים מכל אנשי הצוות כלפי המטופל ובני משפחתו"

בדו"ח המסכם, המודיע על קבלת תו ההסמכה, צוין בין השאר כי "ליבת העשייה השיקומית בלוינשטיין מושתתת על עבודת צוות רב-מקצועי, הממוקד במתן טיפול איכותי ובטיחותי למטופל. בתחום יעדי בטיחות המטופל, כמו במרבית התחומים שנבדקו, נמצא בית החולים 'לוינשטיין' ללא דופי".

עוד נכתב, כי "התגייסות כל אנשי הצוות למען המטופל ניכרת ומאופיינת בגישה של חמלה ואמפתיה המופגנים מכל אנשי הצוות כלפי המטופל ובני משפחתו". הבודקים ציינו לטובה את הקשר עם משפחות המטופלים כשותפים פעילים בתהליך השיקום.

מנהל בית החולים לוינשטיין, פרופסור עמירם כ"ץ, הגיב עם קבלת הדו"ח הסופי, ואמר: "הגענו לשיא במערכה משותפת לכל העובדים, לאחר חודשים ארוכים של עבודה מאומצת. נעשתה לשם כך השקעה רבה של מוחות, לבבות וזיעה. הבאנו את בית החולים לוינשטיין לפסגה גבוהה בתפקודו כמערכת רפואת שיקום. היא השתקפה בהערכה חיצונית גבוהה ביותר לפעילות הנעשית במקום".

נושאים קשורים:  חדשות,  בית החולים לוינשטיין,  JCI,  תו תקן,  פרופ' עמירם כץ
תגובות