• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

יחידת איסוף תאי הגזע ב"הדסה" זכתה בהסמכה בינ"ל מטעם ארגון JACIE

הארגון נוסד במטרה לאחד את הליכי הבדיקה וההשתלה של תאי גזע במרכזים רפואיים מובילים; פרופ' ראובן אור, מנהל המחלקה: "ההכרה תאפשר למחלקה לעבוד באופן הדוק מול יחידות השתלה שונות בארץ ובעולם"

מעבדת תאי הגזע ב"הדסה" (צילום: המרכז הרפואי "הדסה")

יחידת איסוף תאי הגזע (פרזיס) והמעבדה לעיבוד תאי הגזע להשתלות מוח עצם במחלקה להשתלות מוח עצם במרכז הרפואי "הדסה" בירושלים קיבלה הכרה מטעם הארגון הבינלאומי להסמכה JACIE.

הארגון נוסד באירופה, במטרה לאחד את הליכי הבדיקה וההשתלה של תאי גזע על-פי תקנים בינלאומיים מחמירים. ההכרה שהוא מעניק נחשבת ליוקרתית, מסר בית החולים.

במסגרת עבודת היחידה, נקצרים בה תאי גזע מתורמים חיים (או מדם חבל הטבור), לצורך השתלה בחולים, לרוב חולי סרטן, שעוברים טיפולים כימותרפיים ולעתים גם הקרנות כהכנה לקראת ההשתלה.

פרופ' אור: "הוקם במסגרת המחלקה להשתלת מח עצם צוות לאבטחת איכות והטמעה של כל תהליכי העבודה על-פי הנחיות ארגון ההסמכה"

על מתן ההכרה וההסמכה מהארגון אמר פרופסור ראובן אור, מנהל מחלקת השתלות מוח עצם ב"הדסה": "לצורך קבלת ההכרה הבינלאומית, שתציב את היחידות ב'הדסה' בשורה הראשונה והמכובדת של יחידות כאלו בעולם, הוקם במסגרת המחלקה להשתלת מח עצם צוות לאבטחת איכות והטמעה של כל תהליכי העבודה על-פי הנחיות ארגון ההסמכה".

לדבריו, "הכרה משולבת של היחידה לאיסוף תאים והמעבדה לעיבוד תאי הגזע מהווה לכן הישג רב חשיבות ומרשים למחלקה".

לדברי בית החולים, צוות עובדי המעבדה והרופאים במחלקה להשתלת מח עצם ב"הדסה" קידמו בחודשים האחרונים תהליך מורכב מאוד כדי לעמוד בקריטריונים הבינלאומיים המחמירים ביותר, ולזכות בהכרה וההסכמה. בית החולים מסר, כי המערכות הרפואיות המובילות כיום מחייבות הסמכות כגון אלו, המאפשרות אחידות ושיתוף פעולה רציף וכן דרישות מחמירות בתחום אבטחת האיכות - ברמה הגבוהה ביותר ועל-פי קריטריונים בינלאומיים.

"ההכרה תאפשר למחלקה לעבוד באופן הדוק מול יחידות השתלה שונות בארץ ובעולם ולשתף פעולה עם מיטב מכוני המחקר וההשתלות הקיימים", הדגיש פרופ' אור, "אולם חשוב מכך: פירוש הדבר הוא כי החולה הנדרש לשירותי המעבדה יזכה לקבל את הטיפול הטוב ביותר שניתן, תוך שמירה על רמת בטיחות מרבית".

נושאים קשורים:  חדשות,  הסמכה בינ"ל,  המרכז הרפואי "הדסה",  ארגון JACIE,  יחידת איסוף תאי הגזע,  פרופסור ראובן אור
תגובות