• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • מזכיר וועד החברה: ד"ר יורם וולף
  • גזבר החברה: ד"ר יעקב דרייהר
  • מתאמת פעילות החברה: מלי קושא
חדשות

ביה"ח הסקוטי בנצרת במקום הראשון בהתחסנות הסגל נגד שפעת

לפי דו"ח משרד הבריאות, 77% מעובדי ביה"ח כבר התחסנו השנה נגד שפעת; זאת, לעומת 10% מלבד מהעובדים ב"הדסה" הר הצופים

משרד הבריאות דיווח בסוף השבוע על שיעור ההתחסנות של רופאי בתי החולים בישראל נגד שפעת עונתית, ובמקביל על שיעורי ההתחסנות של כלל הסגל המועסק במרפאות הקהילה של קופות החולים ובבתי החולים הפסיכיאטרים.

image001במקום הראשון בשיעור המתחסנים הגבוה ביותר ניצב בית החולים הסקוטי בנצרת, עם יותר מ-77% מכלל העובדים בו שקיבלו חיסון נגד שפעת. במקום השני ניצב המרכז הרפואי "אסותא" ברעננה עם 72% ובמקום השלישי – בית החולים "יוספטל" באילת עם 60%.

image002השיעור הנמוך ביותר של מתחסנים מקרב עובדי בית החולים נרשם ב"הדסה" הר הצופים, עם קצת מעל 10% מתחסנים בלבד. אין בידי משרד הבריאות כרגע נתונים לגבי מתחסנים ב"זיו" או ב"הדסה" עין כרם, דווח.

בקרב רופאי קופות החולים (מרפאות קהילה) שיעור המתחסנים הגבוה ביותר היה ב"כללית" - מעל 50%. זאת, לעומת שיעור הרופאים המתחסנים ב"מכבי", שעמד על פחות מ-20%. אין נתונים לגבי שתי הקופות האחרות.

בקרב האחיות, שיעור המתחסנות בקופת חולים כללית עמד על 60% ובמכבי – 51%. בקרב הפסיכיאטרים, השיעור הגבוה ביותר נרשם בבית החולים הסקוטי – מעל 82%. במקום השני ניצב בית החולים "שלוותה" . השיעור הנמוך ביותר בקרב הפסיכיאטרים נרשם במרכז לבריאות הנפש "מעלה כרמל" (לשעבר טירת הכרמל) - 10% בלבד.

image003עד אמצע דצמבר התחסנו בישראל 1.67 מיליון בני אדם, כ-20.5% מכלל האוכלוסייה.

נושאים קשורים:  חדשות,  חיסון שפעת,  בית החולים הסקוטי,  חיסון רופאים,  חובת התחסנות
תגובות