• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • משנה ליו"ר החברה: מלי קושא
  • גזברית: ד״ר לילך צולר
  • מזכיר: ד״ר מוטי חיימי
הסטוריז של DoctorsOnly:
חדשות

המגזין המדעי המקוון של בית החולים רמב"ם זכה להכרת ה-PubMed

הגליון האחרון של כתב העת המקוון RMMJ מוקדש לרפואת אף-אוזן-גרון וניתוחי ראש צוואר; המאמרים נכתבו על ידי רופאים מובילים מישראל

כתב העת RMMJ (צילום מסך)
כתב העת RMMJ (צילום מסך)

כתב העת המקוון לנושאים רפואיים-מדעיים של המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, RMMJי(Rambam Maimonides Medical Journal), בעריכת פרופסור שרגא בלזר, נכנס לרשימת כתבי העת הרפואיים העולמיים המסוקרים ושתכניהם נאגרים במאגר PubMed כמקור ביבליוגרפי. ה-PubMed הוא מאגר המידע המקוון החשוב בעולם בנושאי רפואה ומדע, ומופעל על ידי הספרייה הלאומית האמריקאית לרפואה. הגישה אליו היא חינם.

כתב העת RMMJ (צילום מסך)

כתב העת RMMJ (צילום מסך)

הגליון האחרון של כתב העת האינטרנטי של המרכז הרפואי רמב"ם (אפריל) מוקדש כולו למחקרים רפואיים העוסקים בתחום האף-אוזן-גרון וניתוחי ראש-צוואר. פרופסור גיל זיו, מנהל מחלקת א.א.ג. ברמב"ם הוא עורך-אורח שלו. עורכי הגיליון הקדישו אותו לזכרה של ד"ר מאי אריאלי ז"ל, שהיתה רופאת ילדים.

ה-RMMJ הוא רבעון צעיר יחסית, שהושק ב-2010, ומתפרסמים בו מאמרים רפואיים ודיווחים על מחקרים בתחומים שונים שנכתבו בידי רופאים מובילים  בישראל ובעולם (לרבות חתני פרס נובל) בתחום הרפואה והמחקר. הוא מתמקד בהצגת מחקרים קליניים וכן במניעת מחלות, סוגיות הנוגעות למתן טיפול אופטימלי לחולים, בעיות הנוגעות לרפואה הציבורית, חידושים שונים, נושאי אתיקה וגם כאלו הנוגעים לרפואה בקהילה ולקשריה עם מרכז רפואי מקומי.

הגישה למאמרים המופיעים בו הינה ללא תשלום. כתבי עת רפואיים מדעיים בודדים בעולם נתמכים על ידי מרכזים רפואיים, ביניהם כתב העת של "מאיו קליניק". העורך ויוזם הפרויקט, פרופסור בלזר, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בפגים וילודים ברמב"ם, ציין כי היעד ששם לו ה-RMMJ הוא "להנגיש את הרפואה לכלל הציבור בדגש על רפואה עם חמלה".

לכתב העת מעל 13,800 קוראים רשומים מ-137 מדינות. בשלוש שנותיו הורדו על ידי הקוראים מעל ל-157,600 מאמרים. בנוסף לעורך הראשי, כולל צוות המערכת ועורכי המשנה את מנהל רמב"ם, פרופסור רפי ביאר, פרופסור קרל סקורצקי מנהל פיתוח הרפואה והמחקר ברמב"ם ופרופסור אהרן צ'חנובר, חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2004. עוזרת המערכת היא דבי המסטריט והעורכת הלשונית היא ליזבת קלמנטס.

לאתר כתב העת: http://www.rmmj.org.il

נושאים קשורים:  חדשות,  RMMJ,  פרופ' שרגא בלזר,  Rambam Maimonides Medical Journal,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות
אסתר גונן
13.05.2014, 14:37

שמי אסתר גונן ואני דיאטנית מרצה במכללת תלחי ובאוניברסיטת אריאל. מבקשת להיות מנויה על
RMMJ
מה עלי לעשות. תודה