• יו"ר החברה: פרופ' רן בליצר
  • מזכיר וועד החברה: ד"ר יורם וולף
  • גזבר החברה: ד"ר יעקב דרייהר
  • מתאמת פעילות החברה: מלי קושא
ד"ר ערן ויינר

doctors-project_2
eran-vinerד"ר ערן ויינר - מומחה בגינקולוגיה ומיילדות
בן 40, נשוי + 3
המרכז הרפואי וולפסון, חולון 

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר ערן ויינר הוא מוביל דעה, רציני, אחראי ומסור. הוא בעל ידע רפואי כללי רב וידע מקצועי מעמיק במיילדות וגינקולוגיה בכלל, ובמיילדות ובהריון בסיכון בפרט. במהלך התמחותו בלט במצוינות בידע, במנהיגות, בהשקעה אינסופית ובמחויבות רבה למטופלות ולחבריו לעבודה. מהר מאוד נתמנה לאחראי על המתמחים, תפקיד שמילא בצורה יוצאת מן הכלל. לאחר שהחליט להשתלם בתחום רפואת האם והעובר הוכיח יכולת גבוהה, הן בניהול עצמאי קליני והן ביכולת ניתוחית-כירורגית. הערך המוסף בנוסף לכל כישוריו הוא אופיו הנעים, יחסו למטופלות ותמיכתו בזקוקים לעזרה מקרב חבריו לעבודה.

מסלול הלימודים עד כה: בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת Semmellweis בבודפשט, הונגריה; סטאז' בבית החולים "הלל יפה" בחדרה, התמחות במרכז הרפואי וולפסון בחולון. נמצא כעת בהשתלמות עמיתים (fellowship) ברפואת אם ועובר בבית החולים Mount Sinai, אוניברסיטת טורונטו, קנדה.

מחקר והישגים: אחראי מתמחים באגף נשים ויולדות "וולפסון" במשך שלוש שנים; בחלק המחקר, ד"ר ויינר מונה לדרגת מרצה השנה לאחר הישגים חסרי תקדים במחקר רפואי, לאחר שפרסם 17 עבודות מחקר בעיתונות המקצועית המובילה, הציג מחקרים בשבעה כנסים בינלאומיים וזכה בשמונה פרסים על עבודות מחקר מצטיינות - כמה מהן הופיעו בכתבי עת מובחרים. בחלק ההוראתי, הוא זוכה להערכות ההוראה הגבוהות ביותר של סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת תל אביב, ובנוסף נבחר למורה ולטיוטור מצטיין מטעם אוניברסיטת תל אביב ב-2015.

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' אברהם גולן (מנהל המחלקה הקודם), פרופ' יעקב בר (מנהל המחלקה הנוכחי) וד"ר מיכל קובו (מנהלת חדר לידה) בבית החולים וולפסון - שלושתם מנטורים גדולים ומודלים לחיקוי עבורי. מכל אחד למדתי, ועדיין אני לומד, שיעורים לחיים על קבלת החלטות, גישה למטופלות, גישות קליניות שונות ובעיקר על השילוב של קליניקה ומחקר. ד"ר קובו פתחה בפני את עולם המחקר, הן הקליני והן המעבדתי, וחנכה אותי בכל צעד בסבלנות אין קץ ובמסירות אדירה".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "אני חושב שהעיסוק בהריון ולידה הוא המקצוע הנפלא ביותר בעולם. היכולת להשפיע ולתרום בשלבים הראשוניים של החיים היא אינסופית. מצד שני, הידע שלנו על הרבה תהליכים המתרחשים בהריונות תקינים והריונות לא תקינים הוא מוגבל, ככה שיש הרבה מקום למחקר, לימוד ושיפור הידע שלנו בהרבה תחומים בעתיד".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "בעיקר ניתוחים קיסריים במקרי חירום (היפרדות שליה, קרע ברחם, מוניטור עוברי לא תקינים), שם החלטה נכונה, עבודת צוות וביצוע ניתוח מהיר הם ההבדל בין חיים של העובר לחלילה מוות או תחלואה קשה. יש מספר מקרים כאלה הזכורים לי לפרטיהם. זה תמיד מרגיש לי קצת כמו בצבא: מתאמנים הרבה 'על יבש' וכשיש מקרה אמת ומתפקדים בו היטב, הסיפוק הוא עצום".

תכניות לעתיד? "לסיים את ה-fellowship הקליני ברפואת אם ועובר, להמשיך לצבור ידע וניסיון ולהשתמש בידע הזה להתקדמות הן במישור הקליני והן במישור המחקרי".